O Naszym Przedszkolu

1. Prywatne przedszkole "Czerwony Kapturek" powstało 01-09-1997 roku, tak więc istnieje w smochowickiej społeczności juz 15 lat! Pierwsi absolwenci przedszkola są już studentami wielu poznańskich uczelni.

2. Przedszkole ma swoją siedzibę w domu jednorodzinnym w zabudowie bliźniaczej przy ul.Puckiej 18 w Poznaniu  w Smochowicach. Lokalizacja blisko lasu (ok 100m) umożliwia nam codzienne wycieczki do lasu i obcowanie z przyrodą poznawanie świata roślin i zwierząt oraz zabawy ruchowe i gimnastyczne na łonie przyrody. Od tego roku ku uciesze dzieci, bawimy się już w naszym ogrodzie zabaw i miło spędzamy czas na świeżym powietrzu

3. Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze zgodnie z obowiązująca ustawą programową prowadzone są w dwóch grupach wiekowych (3,4 lat) i (5,6 lat).W grupie jest 10 dzieci.

4. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę z przygotowaniem pedagogicznym.

5. Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku godzinach od 7:00 do 18:00. Przerwa wakacyjna zimowa od 24.12 do 01.01 oraz przerwa letnia od 15 lipca do 15 sierpnia.

6. W czasie Pobytu w przedszkolu dziecko otrzymuje 4 posiłki, I i II śniadanie, obiad i podwieczorek. Posiłki przygotowywane są na miejscu zgodnie z wymaganiami żywieniowymi i z uwzględnieniem diety dla dzieci z alergią pokarmową.

- przedszkole uczestniczy w zajęciach z zakresu wychowania przedszkolnego, zgodnie z podstawą programową zatwierdzoną przez MEN.

- dziecko uczestniczy również w zajęciach dodatkowych (rytmika, ćwiczenia korekcyjne, zabawy logopedyczne, język angielski, spotkania z Filharmonią Pomysłów, spotkania teatralne, religia - dzieci z grupy starszej. Oprócz tego w ciągu roku organizowane są spotkania okolicznościowo integracyjne z udziałem rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków.
 

 

Wstępny harmonogram spotkań okolicznościowych 2013/14

Spotkania te odbywają się w sali pod kościołem ul Santocka 15. 

Listopad spotkanie jesienne i pasowanie na Przedszkolaka

Grudzień Spotkanie ze św. Mikołajem 6.12 – przedszkole

Spotkanie wigilijne i wspólne rodzinne kolędowanie. Odwiedziny Gwiazdora i upominki dla dzieci.

Styczeń – Uroczystośc z okazji dnia Babci i Dziadka „Taniec z babcią i dziadkiem”

Luty – Balik przebierańców z Rodzicami i rodzeństwem.

Marzec/kwiecień – Spotkanie wielkanocne i wiosenno świąteczne tradycyjne.Upominki od zajączka.

Maj – Uroczystość z okazji dnia Mamy , Taty i Dziecka (sala pod kościołem), bądź festyn przy ul.Beskidzkiej

Czerwiec – Uroczystość zakończenia roku przedszkolnego ,wręczenie dyplomów i upominków.

 

Wycieczki i spotkania teatralne w roku szkolnym 2013/2014.

- spotkanie teatralne w przedszkolu

- wycieczka do palmiarni

- wycieczka do studia telewizyjego

- zwiedzanie najważniejszych zabytków w Poznaniu

- wyjście do filharmonii

- wycieczka do muzeum

- wycieczka do starego Zoo

- wycieczka na Maltę i odwiedziny nowego Zoo

- wycieczka na Urzędu Pocztowego

- wycieczka do Straży Pożarnej

- wycieczka do Biblioteki Miejskiej

 

Zapisy do przedszkola trwają przez cały rok w zależności od ilości wolnych miejsc. Zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkania indywidualne po uprzednim kontakcie telefonicznym.

W każdym przypadku zapisaniu dziecka i rozpoczęciu edukacji przedszkolnej istnieje możliwość przebywania z dzieckiem w przedszkolu w okresie adaptacyjnym (okres ten uzgadnia się indywidualnie z rodzicami dziecka)

 

UWAGA !

Zajęcia z języka angielskiego będą prowadzone codziennie w dwóch grupach wiekowych. Ponadto w języku angielskim będą prowadzone gry i zabawy dydaktyczne i muzyczne. Codziennie w ramach zajęć porannych prowadzone będą zajęcia plastyczno - techniczne z uwzględnieniem różnych technik plastycznych. (Malowanie farbami akwarele, plakatowe), rysowanie kredkami (wodne, świecowe, pastele suche, mokre) lepienie z plasteliny, masy solnej, masy papierowej, origami dla najmłodszych, wycinanie etc... Wszystkie zajęcia zamieszczone w naszej ofercie wliczone są w czesne przedszkola, które wynosi 700 zł, opłaty dodatkowe obejmują tylko ubezpieczenie raz w roku ok 30zł i pakiet kart pracy dla określonej grupy wiekowej ok 70zł.

Opłatą wpisową jest uiszczenie przedpłaty 1/2 kwoty za miesiąc, od, którego dziecko zaczyna uczęszczać do Przedszkola. Pozostałą opłatę 350 zł Rodzic uiszcza w momencie rozpoczęcia edukacji przedszkolnej przypadku rezygnacji

przedpłata nie podlega zwrotowi.